Pervažų naujienos Šiauliuose

Jau ūžte išūžtos ausys, kaip Šiauliuose neva verkiant-raudant reikia vadinamosios Zoknių pervažos. Be jos – kaip be kelnių šaltą žiemą.

Ar tikrai taip?

Štai vienas pavyzdys – LR Seimo nario, išrinkto Šiauliuose, Arvydo Mockaus kreipimasis Facebook’e:

„Kreipiuosi į Jus, brangūs šiauliečiai, mano kolegos seimo nariai, miesto tarybos nariai, taip pat į visus, kam rūpi Zoknių geležinkelio pervažos atidarymas. Kartu su Šiaulių meru Artūras Visockas inicijuojame susitikimą su Susisiekimo ministru Rimantas Sinkevičius, kuris organizuojamas prie Zoknių pervažos gegužės 25 d. 17.30 val. Ateikite visi, mes lauksime Jūsų!“Į tą kreipimąsi pirmasis itin taikliu komentaru sureagavo Mykolas Deikus:

„Ups, ar ne rinkimai artėja? J Jau keliolika metų prieš rinkimus ištraukiamos iniciatyvos atidaryti šią pervažą, bet nėra skaičiavimų, pagrindžiančių poreikį ir atperkančių investicijas. Kita vertus, ar labai apsidžiaugtų suintensyvėjusiu eismo srautu zokniškiai rinkėjai? ;) O štai štai naujas viadukas arčiau miesto centro (idėja guli stalčiuose) gal ir būtų prasmingesnis perskirstant srautus....“

Seimo nario atsakymas į cituojamąjį komentarą (į aktualiąją, pirmąją, jo dalį) – labiau nei nuviliantis:

„Ups, Mykolas Deikus :)ne tuo adresu siųstas komentaras. Tačiau, dėkoju už jį. Noriu priminti, kad prie šio klausimo dirbau ne vienerius metus, tai pradėjau dar būdamas Šiaulių miesto tarybos nariu. Eismas tikrai netaps intensyvesnis, nes dabar atidarytas naujas aplinkelis į Radviliškį, kuris net nesuks per Zoknius. O pervaža reikalinga, būtent, miesto gyventojams ir tik jų skatinamas ir prašomas ėmiausi šios problemos sprendimo. Džiaugiuosi mero Artūras Visockas, jo komandos ir miesto tarybos darbu. Nes, tik dirbant visiems kartu, o ne kovojant tarpusavyje, mes sugebėsime išspręsti daug Šiaulių miesto problemų ir pasieksime gerų rezultatų. O dėl seimo - aš tikrai nemirštu J Savo šeimos pragyvenimui sugebėjau užsidirbti iš turimo verslo, jeigu reikės, toliau prie jo sugrįšiu. Tačiau vienas iš mano gyvenimo tikslų - tarnauti savo miesto, savo šalies žmonėms, padėti spręsti jų problemas, kuriant visiems geresnį gyvenimą. Būdamas seimo nariu, turiu daug daugiau galimybių tai daryti. Manau, per pirmą kadenciją man pavyko tikrai nemažai nuveikti, tačiau liko darbų, kurie dar nebaigti...“Ryžtuosi gerbiamo Seimo nario perklausti, tikėdamasis, kad jis adekvačiai girdi ir suvokia klausimą.

Pirmojo komentatoriaus Facebook’e klausimas buvo apie skaičiavimus, pavadinkime juos socioekonominiais skaičiavimais. Sukonkretinu:
1) ar tokie skaičiavimai (ne praeito dešimtmečio ar ankstesni, bet aktualūs) yra atlikti ar nėra?
2) jeigu yra atlikti, ar jie rodo, kad tokia pervaža socioekonomiškai tikslinga/reikalinga ar netikslinga/nereikalinga?

Jeigu tokie skaičiavimai (ne praeito dešimtmečio ar ankstesni, bet aktualūs) yra, norėtųsi juos matyti.

Jeigu – kaip susidaro įspūdis – skaičiavimų nėra arba jeigu jie rodo, kad pervaža netikslinga/nereikalinga (t. y. perfrazuojant Jus, „nekuria VISIEMS* geresnio gyvenimo“), atleiskite, bet –
visas šis entuziastingas triukšmas dėl pervažos, mano kuklia nuomone, tegali būti vertintinas kaip emocinė-imitacinė akcija, padedanti kaupti politinius dividendus.

­––––––––––––
* VISIEMS – ir Pietinio mikrorajono, Gubernijos mikrorajono, Medelyno mikrorajono, Pabalių mikrorajono, Šimšės mikrorajono, miesto centro, ir t.t. Šiaulių gyventojams.

2016-05-24

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą