Skaudus įrašas apie valstietišką seksą mokykloje…

Skaudus įrašas apie valstietišką seksą mokykloje (1),
arba kodėl Lietuvos mokytojai nušvilpė ministrę (2),
arba kodėl netrukus jūsų/mūsų vaikus mokys viena mokytoja (3)

(1)
Šiandien Mokytojų diena. Pirma po „reformos“.
Šiandien mano žmona netenka darbo mokykloje. Paskutinė jos darbo diena po 31 metų švietimo srityje – per Mokytojų dieną. Subtilu.
Toje mokykloje, kur ji dirbo, yra apie 50 mokytojų.
Iki „reformos“ 18-ka ar daugiau savaitinių pamokų ten turėjo KETURIASDEŠIMT KELI (sic!) mokytojai. Tai reiškia, kad jie tradiciškai buvo traktuojami (svarbiausia – patys taip jautėsi) kaip dirbantys visu krūviu, kitaip tariant, – visu etatu.
Po „reformos“ visą etatą mokykloje gavo, jeigu teisingai supratau, vos KELIOLIKA (sic!) mokytojų. (Čia tas valstietiškas seksas, kurio šiame siužetėlyje laukė skaitytojas.)

(2)
Savaime suprantama: nuoskaudos, susipriešinimas, neaiški perspektyva, nuolatinio emocinio ir socialinio nesaugumo jausmas.
Ir tai, kiek galima spręsti iš neoficialių pasisakymų, yra vieno iš tipinių Lietuvos miestų tipinės mokyklos tipinė šiandienos situacija. Tipinių–tipinės–tipinė. (Čia atsakymas, kodėl Lietuvos mokytojai užvakar nušvilpė ministrę).

(3)
Šios „reformos“ projektuotojai, įgyvendintojai ir įteisintojai absoliučiai nieko nenutuokia apie Lietuvos švietimą. Jie yra visiškai nekompetentingi ir šiuo metu skaičiuoja pagaliukais, kad pradinę mokyklą reikia pailginti nuo 4 iki 5 metų, o gimnaziją sutrumpinti nuo 4 iki 3 metų. Žinote kodėl? Todėl, kad VIENA pradinukų mokytoja penktokui valstybei bus žymiai pigiau nei KELIOLIKA specialistų mokytojų devintokui (gimnazistui). O taip: vietoj to, kad spręstų specialistų trūkumo, apmokymo ir apmokėjimo problemas iš esmės, jie žada tiesiog primityviai taupyti jūsų/mūsų vaikų švietimo sąskaita. (Čia atsakymas, kodėl jūsų/mūsų vaikus, anūkus netrukus visais metais ilgiau mokys VIENA mokytoja.)
Gėda, graudu, apmaudu. Skaudu apie tokius dalykus rašyti.

2018-10-05 (Mokytojų diena)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą